Online Monitoring

Online Monitoring çevrimiçi izleme, dinleme, digital mecralarda “marka” veya kişisel olarak sizin hakkınızda konuşulanların takip edilmesidir.
Online Monitoring.

Online monitoring yani çevirimiçi izleme/dinleme , dijital mecralarda “markanızın” veya kişisel olarak sizin hakkınızda konuşulanların takip edilmesi anlamına gelir. Veri madenciliği, kategorize etme, raporlama, analiz vb. birçok aşamadan oluşmaktadır. Genelde markanızın isminin geçtiği platformları düzenli olarak RSS veya mail aracılığıyla bildiren bu servisin en önemli özelliği, “kelime temelli” arama yapmasıdır.

CaanSoft 2B Yazılımı ile markanızı ilgilendiren çevrimiçi ortamların ne olduğunun envanterinin çıkarılması sonucunda, elde edilen listelerde bloglar, wikiler, forum sayfaları, Facebook,Twitter ve bunlara benzer sosyal medya ağları olacaktır. Markanızla ilgili bilgi paylaşımının en yoğun olduğu mecralar belirlenerek, takip edilecek başlıca ağlar ve markanızın kitlesiyle buluşabileceği en popüler alanlar belirlenecektir. Bu alanlardaki konuşmalar takip araçları ve CaanSoft 2B kullanılarak, kurallar dâhilinde izlenecek, dinlenecek ve gerektiğinde bilgiler ölçümlenmek üzere kategorize edilecektir. Teknoloji sektöründeyseniz teknoloji bloglarından, oylama yapılan ürün inceleme sitelerinden, gıda alanında faaliyet gösteriyorsanız yemek bloglarından oluşan bir liste yaratılacaktır.

İlk etapta CaanSoft 2B, markanıza ait konuşmaların ne kadarının olumlu veya olumsuz olduğu, hangi alanlarda nasıl algılandığınız konusunda fikir verecek, nitelik ve nicelik açısından geri bildirimler almanızı sağlayacaktır.

CaanSoft 2B ile markanız hakkında çevrimiçi mecralarda neler konuşulduğunu, marka hakkında şikâyeti olan müşterilerimizin/takipçilerimizin nelerden şikâyet ettiklerini, markadan beklentilerini, markanızla yaşadıkları olumlu deneyimleri, kısaca “arkanızdan konuşulan” olumlu veya olumsuz birçok şeyi görebilmenizi sağlayacak.

CaanSoft 2B süreçlerinin sonucunda edindiğimiz bilgiler, kalınması ve terk edilmesi ya da bulunulmaması gereken ağlar ve mecralar hakkında fikir verecek ve bu bilgiler doğrultusunda bir yol haritası oluşturularak iletişim stratejiniz hakkında daha somut adımlar atabilmenizi sağlayacaktır.


Bize +90 212 777 9 911 nolu telefondan ve/veya 2b@caansoft.com.tr mail adresinden hemen ulaşabilirsiniz.